Kauden 2016-17 päättäjäiset
23.5.2017 23:01 Uutiset / Pääsivusto

Lauantaina 20.5.-17 vietettiin kauden päättäjäisiä hienoissa tunnelmissa. Oman upean lisän päättäjäisiin toi Noora Karma hämmästyttävien taikatemppujensa kanssa.

Rovaniemen Kiekko kasvaa ja kehittyy. Tähän johtopäätökseen oli helppo tulla kauden 2017-18 juhlavissa päättäjäisissä. Naisten, C1:n ja B:n Mestisjoukkueiden menestys oli parasta kautta aikojen ja myös nuoremmissa ikäluokissa menestyttiin hienosti. Kruununa kaiken päälle vielä seuran ennätysmäärä harrastajia.

SportWell -messujen lauantaipäivän päättäneissä juhlissa palkittiin perinteisesti vanhimpien joukkkueiden tunnolliset harjoittelijat, tsempparit, Fair Play pelaajat, luottopelaajat, ratkaisupelaajat sekä vuoden MVP- pelaajat. Nuorimmista joukkueista palkittiin jälleen kaikki pelaajat. Päättäjäisjuhlat juonsi perinteiseen tapaan toiminnanjohtaja Seppo Pörhölä. Palkintojen jakajina toimivat Roki Hockey toimitusjohtaja Pekka Kankaanranta, taitovalmentaja Heikki Kemppainen sekä Naisten Suomenmestari Jenna Tuovinen.

Ohessa Ville Rompasaaren kuvia kaikista päättäjäisissä esiintyneistä joukkueista.

Rokin tyttöjoukkue kasvatti jälleen pelaajamääräänsä.


Nuorin ikäjausijoukkue G -09 esiintyi lavalla ensimmäistä kertaa.


F2 -08 joukkueessa pelaa yli 30 pelimiestä.


F1 -07 pelaajia ei lavalla jännittänyt.


E2 -06 joukkueen pukeutumiskoodi päättäjäisissä oli tummansininen.


E1 -05 joukkue poseerasi lavalla rennosti.


D2 -04 aluemestareita jännittivät myös henkilökohtaiset palkinnot.


D1 -03 Lapin kovimman joukkueen vastustajat tulivat Oulusta ja Kainuusta.


C2 -02 joukkueen casuaali kevät look.


C1 -01 Seuran parhaana joukkueena palkittiin C1 -junnut, jotka voittivat Mestiksen mestaruuden.


B joukkue voitti pronssia Mestiksessä.

Rokin Naisten hieno kausi palkittiin Mestiksen hopealla.


Kuvassa seuran palkitsemia toimijoita. Vasemmalta: Vuoden kiekkokouluohjaaja Jukka Raappana, vuoden pelaaja Eetu Palovaara, vuoden valmentaja Mika Uramo, vuoden joukkueenjohtaja Markku Alanko sekä vuoden Rokilainen Jukka Hahka.

Heidän lisäksi palkittiin:

  • Vuoden yhteistyökumppani: NEVE, jonka palkinnon nousi toimitusjohtaja Kristian Gulsten.
  • Vuoden huoltaja: Juhani Kokkonen
  • Hiomaton timantti: Aleksi Korhonen
  • Vuoden viirupaita: Tero Niemelä   
Lisää uutisia
Rovaniemen Kiekko
«  Toukokuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Kategoriat